Blog

Online uçak ve otobüs bileti blog sayfası...

Indirimli Uçak Bileti Satin Al
24 April 2018

Hafta ortasi uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ucuz, çünkü bir çogumuz hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ediyoruz. Uzmanlar hafta ortasi uçmanin %10 kadar tasarruf saglayacagini söylüyor. En uygun bilet bulmak için bakacagimiz gün çarsamba ve persembe ögleden sonrasi; bunu sali ve cumartesi günleri izliyor.

Ülke içi uçuslarda en uygun fiyatlari yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat %8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatlari ortalama fiyatlara göre %5 artiyor, son hafta ise bu oran %30’a çikiyor.

Uluslararasi bilet fiyatlarinda, yerel uçak bileti fiyatlarindaki kadar dalgalanma olmuyor. Seyahat tarihinden 34 gün öncesindeki fiyatlar, 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düsük .

Seyahatin 28 gün öncesine kadar bilet fiyatlari hemen hemen ayni seyrediyor. Seyahatten 18-28 gün önceki fiyatlar en uygun fiyatlar.

Türkiye’den seyahat etmek için yil içerisinde en uygun zaman olarak Mayis ayi ön plana çikiyor.  Hafta içi olan uçuslari ve tatil dönemine denk gelmeyen tarihleri tercih edin.